Strict Standards: Static function CreoleTypes::getType() should not be abstract in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/libs/orm-propel/creole/classes/creole/CreoleTypes.php on line 124 Strict Standards: Static function CreoleTypes::getNativeType() should not be abstract in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/libs/orm-propel/creole/classes/creole/CreoleTypes.php on line 133 Strict Standards: Non-static method TrescszczPeer::getAllAktualnosci() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/serwis/trescszcz/trescszcz_serwis.php on line 19 Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa - projekt
KROŚNIEŃSKI KLUB SENIORÓW
LOTNICTWA   im. gen. pilota Ludomiła Rayskiego

2019 FAI F1ABC Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających /

  W  dniach od 17 do 22 października 2019 roku w miejscowości Hills w Kalifornii zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających .Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w Mistrzostwach Świata dzięki finansowemu wsparciu ze strony Urzędu Miasta Krosna bierze udział członek Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa Henryk Krupa. Dotychczas wspaniale radził sobie w Zawodach Modeli Swobodnie Latających rozgrywanych w kraju i za granicą. Jesteśmy przekonani, że również w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w USA będzie godnie reprezentował Miasto Krosno, Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa i Sekcję Modelarską Aeroklubu Podkarpackiego.

   Henryk Krupa swoją konkurencję w klasie F1A będzie rozgrywał w piątek tj. 18.10 od godz. 8:00 czasu lokalnego Hills w Kalifornii .Wytrwałych kibiców prosimy o mocne trzymanie kciuków.

  Życzymy wygranej, a jeśli się nie uda to wysokiej lokaty w międzynarodowym towarzystwie.

 

SP-2573

 

1 nocny bieg lotników w Krośnie 4.10.2019 /

 Wczorajszej nocy (4 października) o godz. 20.00 na terenie Lotniska Krosno rozegrany został I Nocny Bieg Lotnika.Inicjatorami zorganizowania po raz pierwszy tego typu wydarzenia na terenie Krosna byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Krośnieński Klub Biegacza, Gmina Krosno, Spółka Lotnisko Krosno, Aeroklub Podkarpacki.

Rozwiń aktualność

Spotkanie z Lesławem Wilkiem 3 października 2019- historia polskiego lotnika z 300 Dywizjonu Władysława Kordysia /

 We wrześniu br. przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, konfliktu zbrojnego, który boleśnie doświadczył Polskę i jej mieszkańców. Jest to okazja do zadumy nad wojennymi losami polskiego narodu i meandrami zbiorowej pamięci  o Tych, co poświęcili swoje życie w imię hasła Za Naszą i Waszą Wolność. W gronie Tych, znalazł się, pochodzący z Łęk Dukielskich sierżant strzelec radiotelegrafista Władysław Kordyś, kawaler Krzyża Walecznych (3-krotnie) i Medalu Lotniczego (2-krotnie). 

Władysław Kordyś  przybył do Anglii 26.VI.1940 r. Otrzymuje nr służbowy P-782530.  Już w mundurze RAF-u, na piersi naszywka strzelca pokładowego (AG – Air Gunner).

 

Rozwiń aktualność

Wyjazd na uroczystości w Radaticach 16.09.2019 /

W dniu 10 września 2019 r. miejscowość Radatice, Ministerstwo Obrony Republiki Słowackiej, Ministerstwo Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej oraz Slovacki Letecký Zväz gen.M.R.Štefánika z  Prešova  przesłały do KKSL zaproszenie do udziału w dniu 16.09.2019 w uroczystościach upamiętniających polskich lotników z Halifaxa.

    W tym roku Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa reprezentowali: Kazimierz Ginalski, Andrzej Krupa, Zofia Ząbek , Grzegorz Wisniowski, Jan Gałuszka i Kazimierz Stokłosa.

 

 

 

Rozwiń aktualność

Święto Lotnictwa 24 sierpień 2019 /

       Tegoroczne obchody Święta Lotnictwa rozpoczęły się od złożenia przez przedstawicieli władz Krosna, Aeroklubu Podkarpackiego, Spółki Lotnisko Krosno oraz oczywiście Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą absolwentów SPLdM w Krośnie.      

Chwilą ciszy oddano hołd lotnikom poległym na   wszystkich frontach II wojny światowej.

 

Rozwiń aktualność

70 lat latania inż. Gejzy Markoviča /

      20 lipca 2019 roku miał w Prešovie miejsce niecodzienny jubileusz. Nie zawsze uda się w pełni zdrowia obchodzić 70 urodziny, cóż więc można powiedzieć o 70 latach spędzonych w powietrzu. Tak to nie jest pomyłka , tyle właśnie za sterami  szybowców i samolotów spędził słowacki pilot, który wielokrotnie gościł na krośnieńskim lotnisku Gejza Markovič.

Rozwiń aktualność

Kontakt /

SEKRETARZ KLUBU
Zygmunt Bąk
zygabak@wp.pl
503 795 472

Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa
przy Aeroklubie Podkarpackim
ul. Żwirki i Wigury 9
38 -400 KROSNO

UWAGA!!! Zarząd KKSL obraduje w Sali Historii i Tradycji (na lotnisku) w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17-tej. Posiedzenia Zarządu są otwarte dla wszystkich Członków Klubu i sympatyków lotnictwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA !!!

 

Nr konta bankowego:

89 8642 1083 2002 8331 2128 0001
Podkarpacki Bank Spółdzielczy