Deprecated: Non-static method TrescszczPeer::getAllAktualnosci() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/serwis/trescszcz/trescszcz_serwis.php on line 19 Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa - projekt
KROŚNIEŃSKI KLUB SENIORÓW
LOTNICTWA   im. gen. pilota Ludomiła Rayskiego

Spotkanie z okazji Święta Lotnictwa i 40-to lecia KKSL /

 Zapraszamy 13 sierpnia na spotkanie z okazji 40-to lecia działalności Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa  oraz organizowanego w tym roku nieco wcześniej w naszym Klubie Święta Lotnictwa.

  Początek spotkania w siedzibie KKSL o godzinie 1700, po części oficjalnej spotkanie przy grillu.

Przewidywany koszt uczestnictwa w spotkaniu przy grillu 30 PLN.

Zgłoszenie chęci uczestniczenia w grillowym spotkaniu i przyjmowanie wpłat podczas comiesięcznego spotkania czwartkowego 4 sierpnia 2022.

 Ostateczny termin zgłoszenia i wpłaty 10 sierpnia 2022 po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerami: 608 229 906 , 602188 842.

bezpłatne kursy komputerowe od września /

 Szanowni Członkowie Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

Centrum Językowe „Cosmopolitan” w Krośnie informuje, że od m-ca września br. organizuje bezpłatne kursy komputerowe dla osób w wieku powyżej 50 lat, na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (grupa poranna i grupa popołudniowa). Kurs obejmuje 75 godzin lekcyjnych.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem Centrum Językowego  tel. 692 199 494.

Pozdrawiamy

Sekretariat

CJ „COSMOPOLITAN”


Może ktoś z naszych członków skorzysta z kursu ????

 Zygmunt Bąk-sekretarz KKSL

 

 

  

Samolotowe zawody na celność lądowania /

   W pogodną niedzielę 3 lipca 2022 r. na krośnieńskim lotnisku miała miejsce kolejna edycja zawodów samolotowych w lataniu precyzyjnym zorganizowanych przez Aeroklub Rzeszowski.

 Przybyli na krośnieńskie lotnisko zawodnicy mieli okazję wykazać się precyzją w konkurencji na celność lądowania oraz "myśliwskim okiem" w konkurencji strącania baloników.

 

Rozwiń aktualność

W 90. rocznicę poświęcenia szybowiska w Bezmiechowej i lotniska L.O.P.P. w Krośnie /

 Historia zatoczyła koło. Otóż, 12 czerwca 2022 roku, przypada w niedzielę. 90 lat temu – 12 czerwca 1932 roku też była niedziela. I nie chodzi, w tym przypadku o dokładne odtworzenie przeszłych zdarzeń, lecz o siódmy dzień tygodnia. Otóż, niedziela 12 czerwca 1932 roku sprzed 90 lat, była świadkiem dwóch niezwykłych wydarzeń lotniczych naszego podkarpackiego regionu. Poświęcenia hangaru, schroniska i szybowiska „akademji” polskich szybowników w Bezmiechowej oraz poświęcenia z uroczystym otwarciem lotniska Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w Krośnie z oddaniem do użytku publicznego.

Rozwiń aktualność

Projekcja dokumentu " Hipopotam"1944 /

 W czwartek, 7 kwietnia br. członkowie Krośnieńskiego Klubu Seniorów i wszyscy  zaproszeni na projekcję fabularyzowanego dokumentu pt. "Hipopotam" 1944 zrzuty pamięci…” mieli okazję poznać fragment ciekawej historii.

  Film dokumentalny, w reżyserii prof. Andrzeja Olejki i Jarosława Antoszewskiego, przypomina niezwykły epizod z czasów II wojny światowej  XX wieku.

 

Rozwiń aktualność

35 Podkarpacki Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych /

 Pandemia COVID-19 to trudny czas dla pasjonatów wszelkiej maści, szczególnie dla odtwarzających w postaci pomniejszonej rzeczywiste samoloty i okręty czy pojazdy pancerne.Modelarzy, którzy cierpliwie budują swoje modele w zaciszu domowym czy modelarni, by wystawiać je na różnych konkursach. Taka okazja nadarzyła się po rocznej przerwie w Osiedlowym Domu Kultury „Puchatek” SSM w Sanoku, gdzie 12 lutego 2022 zakończył się 35 Podkarpacki Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Rozwiń aktualność

Kontakt /

SEKRETARZ KLUBU
Zygmunt Bąk
zygabak@wp.pl
503 795 472

Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa
Stowarzyszenie Zwykłe 
ul. Żwirki i Wigury 8
38 -400 KROSNO

UWAGA!!! Zarząd KKSL obraduje w Sali Historii i Tradycji (na lotnisku) w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17-tej. Posiedzenia Zarządu są otwarte dla wszystkich Członków Klubu i sympatyków lotnictwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA !!!

 

Nr konta bankowego:

89 8642 1083 2002 8331 2128 0001
Bank Nowy S.A.