Strict Standards: Static function CreoleTypes::getType() should not be abstract in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/libs/orm-propel/creole/classes/creole/CreoleTypes.php on line 124 Strict Standards: Static function CreoleTypes::getNativeType() should not be abstract in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/libs/orm-propel/creole/classes/creole/CreoleTypes.php on line 133 Deprecated: Non-static method TrescszczPeer::getAllAktualnosci() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/serwis/trescszcz/trescszcz_serwis.php on line 19 Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa - projekt
KROŚNIEŃSKI KLUB SENIORÓW
LOTNICTWA   im. gen. pilota Ludomiła Rayskiego

Samolotowe zawody na celność lądowania /

   W pogodną niedzielę 3 lipca 2022 r. na krośnieńskim lotnisku miała miejsce kolejna edycja zawodów samolotowych w lataniu precyzyjnym zorganizowanych przez Aeroklub Rzeszowski.

 Przybyli na krośnieńskie lotnisko zawodnicy mieli okazję wykazać się precyzją w konkurencji na celność lądowania oraz "myśliwskim okiem" w konkurencji strącania baloników.

 

Rozwiń aktualność

W 90. rocznicę poświęcenia szybowiska w Bezmiechowej i lotniska L.O.P.P. w Krośnie /

 Historia zatoczyła koło. Otóż, 12 czerwca 2022 roku, przypada w niedzielę. 90 lat temu – 12 czerwca 1932 roku też była niedziela. I nie chodzi, w tym przypadku o dokładne odtworzenie przeszłych zdarzeń, lecz o siódmy dzień tygodnia. Otóż, niedziela 12 czerwca 1932 roku sprzed 90 lat, była świadkiem dwóch niezwykłych wydarzeń lotniczych naszego podkarpackiego regionu. Poświęcenia hangaru, schroniska i szybowiska „akademji” polskich szybowników w Bezmiechowej oraz poświęcenia z uroczystym otwarciem lotniska Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w Krośnie z oddaniem do użytku publicznego.

Rozwiń aktualność

Projekcja dokumentu " Hipopotam"1944 /

 W czwartek, 7 kwietnia br. członkowie Krośnieńskiego Klubu Seniorów i wszyscy  zaproszeni na projekcję fabularyzowanego dokumentu pt. "Hipopotam" 1944 zrzuty pamięci…” mieli okazję poznać fragment ciekawej historii.

  Film dokumentalny, w reżyserii prof. Andrzeja Olejki i Jarosława Antoszewskiego, przypomina niezwykły epizod z czasów II wojny światowej  XX wieku.

 

Rozwiń aktualność

35 Podkarpacki Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych /

 Pandemia COVID-19 to trudny czas dla pasjonatów wszelkiej maści, szczególnie dla odtwarzających w postaci pomniejszonej rzeczywiste samoloty i okręty czy pojazdy pancerne.Modelarzy, którzy cierpliwie budują swoje modele w zaciszu domowym czy modelarni, by wystawiać je na różnych konkursach. Taka okazja nadarzyła się po rocznej przerwie w Osiedlowym Domu Kultury „Puchatek” SSM w Sanoku, gdzie 12 lutego 2022 zakończył się 35 Podkarpacki Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych.

Rozwiń aktualność

Przedłużenie Kadencji KKSL /

 Stowarzyszenie Zwykłe Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa im. gen. Ludomiła A. Rayskiego

   

 Prezes Zarządu KKSL Andrzej Ulanowski,kontakt tel.604 293 003

Sekretarz KKSL Zygmunt Bąk, e-mail zygabak@wp.pl

Siedziba: Żwirki i Wigury 8, 38-400 Krosno,Sala Historii i Tradycji KKSL,http://kkslkrosno@wp.pl

  

Miła niespodzianka -wizyta Prezesa KRSL AP Leszka Mańkowskiego /

 14 lutego 2022 roku z niespodziewaną wizytą w progach Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa zagościł Prezes Rady Seniorów Lotnictwa AP Leszek Mańkowski,który wracał z Mistrzostw Polski Pilotów w biegach narciarskich w Ustianowej. 

Rozwiń aktualność

Kontakt /

SEKRETARZ KLUBU
Zygmunt Bąk
zygabak@wp.pl
503 795 472

Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa
Stowarzyszenie Zwykłe 
ul. Żwirki i Wigury 8
38 -400 KROSNO

UWAGA!!! Zarząd KKSL obraduje w Sali Historii i Tradycji (na lotnisku) w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17-tej. Posiedzenia Zarządu są otwarte dla wszystkich Członków Klubu i sympatyków lotnictwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA !!!

 

Nr konta bankowego:

89 8642 1083 2002 8331 2128 0001
Bank Nowy S.A.