Strict Standards: Static function CreoleTypes::getType() should not be abstract in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/libs/orm-propel/creole/classes/creole/CreoleTypes.php on line 124 Strict Standards: Static function CreoleTypes::getNativeType() should not be abstract in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/libs/orm-propel/creole/classes/creole/CreoleTypes.php on line 133 Deprecated: Non-static method TrescszczPeer::getAllAktualnosci() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/serwis/trescszcz/trescszcz_serwis.php on line 19 Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa - projekt
KROŚNIEŃSKI KLUB SENIORÓW
LOTNICTWA   im. gen. pilota Ludomiła Rayskiego

40 lat Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa /

 W  dniu 13 sierpnia 2022 roku w siedzibie Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa odbyło się uroczyste spotkanie ”Z okazji 40 lat działalności KKSL”,na które przybyli  zaproszeni goście oraz liczni członkowie Klubu.

Rozwiń aktualność

Mistrzostwa Europy Modeli Swobodnie Latających 2022 /

 W dniach 16 – 20 sierpnia zostaną rozegrane Mistrzostwa Europy Modeli Swobodnie Latających klas F1A,B,C w Prilep (Macedonia).Dwóch krośnieńskich zawodników Henryka Krupa i Michał Śliwiński (indywidualnie oraz w klasyfikacji drużynowej razem z Jakubem Jaraczewskim) będą na tych zawodach reprezentować Polskę w kategorii modeli szybowców F1A.

Rozwiń aktualność

bezpłatne kursy komputerowe od września /

 Szanowni Członkowie Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

Centrum Językowe „Cosmopolitan” w Krośnie informuje, że od m-ca września br. organizuje bezpłatne kursy komputerowe dla osób w wieku powyżej 50 lat, na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (grupa poranna i grupa popołudniowa). Kurs obejmuje 75 godzin lekcyjnych.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem Centrum Językowego  tel. 692 199 494.

Pozdrawiamy

Sekretariat

CJ „COSMOPOLITAN”


Może ktoś z naszych członków skorzysta z kursu ????

 Zygmunt Bąk-sekretarz KKSL

 

 

  

Samolotowe zawody na celność lądowania /

   W pogodną niedzielę 3 lipca 2022 r. na krośnieńskim lotnisku miała miejsce kolejna edycja zawodów samolotowych w lataniu precyzyjnym zorganizowanych przez Aeroklub Rzeszowski.

 Przybyli na krośnieńskie lotnisko zawodnicy mieli okazję wykazać się precyzją w konkurencji na celność lądowania oraz "myśliwskim okiem" w konkurencji strącania baloników.

 

Rozwiń aktualność

W 90. rocznicę poświęcenia szybowiska w Bezmiechowej i lotniska L.O.P.P. w Krośnie /

 Historia zatoczyła koło. Otóż, 12 czerwca 2022 roku, przypada w niedzielę. 90 lat temu – 12 czerwca 1932 roku też była niedziela. I nie chodzi, w tym przypadku o dokładne odtworzenie przeszłych zdarzeń, lecz o siódmy dzień tygodnia. Otóż, niedziela 12 czerwca 1932 roku sprzed 90 lat, była świadkiem dwóch niezwykłych wydarzeń lotniczych naszego podkarpackiego regionu. Poświęcenia hangaru, schroniska i szybowiska „akademji” polskich szybowników w Bezmiechowej oraz poświęcenia z uroczystym otwarciem lotniska Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w Krośnie z oddaniem do użytku publicznego.

Rozwiń aktualność

Projekcja dokumentu " Hipopotam"1944 /

 W czwartek, 7 kwietnia br. członkowie Krośnieńskiego Klubu Seniorów i wszyscy  zaproszeni na projekcję fabularyzowanego dokumentu pt. "Hipopotam" 1944 zrzuty pamięci…” mieli okazję poznać fragment ciekawej historii.

  Film dokumentalny, w reżyserii prof. Andrzeja Olejki i Jarosława Antoszewskiego, przypomina niezwykły epizod z czasów II wojny światowej  XX wieku.

 

Rozwiń aktualność

Kontakt /

SEKRETARZ KLUBU
Zygmunt Bąk
zygabak@wp.pl
503 795 472

Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa
Stowarzyszenie Zwykłe 
ul. Żwirki i Wigury 8
38 -400 KROSNO

UWAGA!!! Zarząd KKSL obraduje w Sali Historii i Tradycji (na lotnisku) w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17-tej. Posiedzenia Zarządu są otwarte dla wszystkich Członków Klubu i sympatyków lotnictwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA !!!

 

Nr konta bankowego:

89 8642 1083 2002 8331 2128 0001
Bank Nowy S.A.