Strict Standards: Static function CreoleTypes::getType() should not be abstract in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/libs/orm-propel/creole/classes/creole/CreoleTypes.php on line 124 Strict Standards: Static function CreoleTypes::getNativeType() should not be abstract in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/libs/orm-propel/creole/classes/creole/CreoleTypes.php on line 133 Deprecated: Non-static method TrescszczPeer::getAllAktualnosci() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/serwis/trescszcz/trescszcz_serwis.php on line 19 Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa - projekt
KROŚNIEŃSKI KLUB SENIORÓW
LOTNICTWA   im. gen. pilota Ludomiła Rayskiego

IX edycja Krośnieńskiego Dnia Wolontariatu 5XII 2019 /

   Podczas uroczystości,która odbyła się 5 grudnia 2019 w RCKP w Krośnie Prezydent Miasta Krosna Piotr  Przytocki wręczył statuetki "Zasłużony dla Wolontariatu 2019" W kategorii wolontariat indywidualny zostało wyróżnionych 12 osób.W kategorii wolontariat grupowy wręczone zostały 3 statuetki. Wyróżnienia przyznawano już po raz dziewiąty.
 

Rozwiń aktualność

Zarys lotniczego szkolnictwa wojskowego II RP /

W miesiąc, po odzyskaniu przez Polskę  niepodległości w listopadzie 1918 r. ub. XX wieku na warszawskim lotnisku na Polu Mokotowskim, otworzyła swoje podwoje Wojskowa Szkoła Lotnicza. Jesienią 1919 r. została przeniesiona do Krakowa, wchodząc w skład I Szkoły Pilotów, która otrzymała  nazwę I Niższej Szkoły Pilotów. Dalsze zmiany w procesie nauczania lotniczego skutkowały przeniesieniem I Niższej Szkoły Pilotów do Bydgoszczy, gdzie 1 grudnia 1920 r. doszło do połączenia krakowskiej z francuską szkołą pilotażu. przeniesionej z Dęblina. Oprócz Bydgoszczy, działały ośrodki edukacyjne przyszłych kadr dla polskiego lotnictwa w Dęblinie i Grudziądzu.

Rozwiń aktualność

"Szkoła podoficerów Lotnictwa dla Małoletnich.Krosno 1938-1939"-premiera książki /

  W dniu 15 listopada w Spółdzielczym domu Kultury na Osiedlu Traugutta odbyła się premiera książki "Szkoła Podoficerów Lotnictwa dla Małoletnich. Krosno 1938-1939" napisanej przez Janusza Kubita.

 

  Publikacja liczy ponad 500 stron. Osoby zainteresowane przeszłością krośnieńskiego lotniska znajdą w niej opis dziejów szkoły, gdy istniała w Bydgoszczy, losy szkoły po przeniesieniu jej do Krosna aż do wybuchu wojny oraz losy jej słuchaczy i personelu w trakcie wojny oraz po jej zakończeniu.

 

Rozwiń aktualność

1 listopada 2019 w Krośnieńskim Klubie Seniorów Lotnictwa /

  W dniu zadumy i nostalgii członkowie KKSL starają się pamiętać o tych, którzy odeszli z tego świata. Ale przecież oni tak naprawdę nie odeszli, oni są pośród tych, którzy pamięć o nich głęboko w sercach mają schowaną i czasem na poważnie, czasem na wesoło w anegdocie przyjaciół swych wspominają.

 

Rozwiń aktualność

2019 FAI F1ABC Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających /

  W  dniach od 17 do 22 października 2019 roku w miejscowości Hills w Kalifornii rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w Mistrzostwach Świata dzięki finansowemu wsparciu ze strony Urzędu Miasta Krosna wziął udział członek Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa Henryk Krupa. Dotychczas wspaniale radził sobie w Zawodach Modeli Swobodnie Latających rozgrywanych w kraju i za granicą.Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata zorganizowanych w USA godnie reprezentował Miasto Krosno, Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa i Sekcję Modelarską Aeroklubu Podkarpackiego.

 

Rozwiń aktualność

1 nocny bieg lotników w Krośnie 4.10.2019 /

 Wczorajszej nocy (4 października) o godz. 20.00 na terenie Lotniska Krosno rozegrany został I Nocny Bieg Lotnika.Inicjatorami zorganizowania po raz pierwszy tego typu wydarzenia na terenie Krosna byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Krośnieński Klub Biegacza, Gmina Krosno, Spółka Lotnisko Krosno, Aeroklub Podkarpacki.

Rozwiń aktualność

Kontakt /

SEKRETARZ KLUBU
Zygmunt Bąk
zygabak@wp.pl
503 795 472

Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa
przy Aeroklubie Podkarpackim
ul. Żwirki i Wigury 9
38 -400 KROSNO

UWAGA!!! Zarząd KKSL obraduje w Sali Historii i Tradycji (na lotnisku) w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17-tej. Posiedzenia Zarządu są otwarte dla wszystkich Członków Klubu i sympatyków lotnictwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA !!!

 

Nr konta bankowego:

89 8642 1083 2002 8331 2128 0001
Podkarpacki Bank Spółdzielczy