Strict Standards: Static function CreoleTypes::getType() should not be abstract in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/libs/orm-propel/creole/classes/creole/CreoleTypes.php on line 124 Strict Standards: Static function CreoleTypes::getNativeType() should not be abstract in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/libs/orm-propel/creole/classes/creole/CreoleTypes.php on line 133 Deprecated: Non-static method TrescszczPeer::getAllAktualnosci() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/serwis/trescszcz/trescszcz_serwis.php on line 19 Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa - projekt
KROŚNIEŃSKI KLUB SENIORÓW
LOTNICTWA   im. gen. pilota Ludomiła Rayskiego

Spotkanie z Lesławem Wilkiem 3 października 2019- historia polskiego lotnika z 300 Dywizjonu Władysława Kordysia /

 We wrześniu br. przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej, konfliktu zbrojnego, który boleśnie doświadczył Polskę i jej mieszkańców. Jest to okazja do zadumy nad wojennymi losami polskiego narodu i meandrami zbiorowej pamięci  o Tych, co poświęcili swoje życie w imię hasła Za Naszą i Waszą Wolność. W gronie Tych, znalazł się, pochodzący z Łęk Dukielskich sierżant strzelec radiotelegrafista Władysław Kordyś, kawaler Krzyża Walecznych (3-krotnie) i Medalu Lotniczego (2-krotnie). 

Władysław Kordyś  przybył do Anglii 26.VI.1940 r. Otrzymuje nr służbowy P-782530.  Już w mundurze RAF-u, na piersi naszywka strzelca pokładowego (AG – Air Gunner).

 

Rozwiń aktualność

Wyjazd na uroczystości w Radaticach 16.09.2019 /

W dniu 10 września 2019 r. miejscowość Radatice, Ministerstwo Obrony Republiki Słowackiej, Ministerstwo Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej oraz Slovacki Letecký Zväz gen.M.R.Štefánika z  Prešova  przesłały do KKSL zaproszenie do udziału w dniu 16.09.2019 w uroczystościach upamiętniających polskich lotników z Halifaxa.

    W tym roku Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa reprezentowali: Kazimierz Ginalski, Andrzej Krupa, Zofia Ząbek , Grzegorz Wisniowski, Jan Gałuszka i Kazimierz Stokłosa.

 

 

 

Rozwiń aktualność

Święto Lotnictwa 24 sierpień 2019 /

       Tegoroczne obchody Święta Lotnictwa rozpoczęły się od złożenia przez przedstawicieli władz Krosna, Aeroklubu Podkarpackiego, Spółki Lotnisko Krosno oraz oczywiście Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą absolwentów SPLdM w Krośnie.      

Chwilą ciszy oddano hołd lotnikom poległym na   wszystkich frontach II wojny światowej.

 

Rozwiń aktualność

70 lat latania inż. Gejzy Markoviča /

      20 lipca 2019 roku miał w Prešovie miejsce niecodzienny jubileusz. Nie zawsze uda się w pełni zdrowia obchodzić 70 urodziny, cóż więc można powiedzieć o 70 latach spędzonych w powietrzu. Tak to nie jest pomyłka , tyle właśnie za sterami  szybowców i samolotów spędził słowacki pilot, który wielokrotnie gościł na krośnieńskim lotnisku Gejza Markovič.

Rozwiń aktualność

Goście z Lwowa w KKSL /

      W niedzielę 14 lipca 2019 r. siedzibę Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa odwiedzili niezwykli goście zza wschodniej granicy. Muzycy  Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej skorzystali z możliwości oczekiwania na swój występ w pomieszczeniu naszego klubu.

Rozwiń aktualność

20 rocznica nadania Szkole Podstawowej w Bezmiechowej im. /

      Przypadająca w tym roku 20 rocznica  nadania Szkole Podstawowej w Bezmiechowej imienia „Szybowników Polskich” była okazją do spotkania się w jej murach przedstawicieli władz lokalnych, oświatowych oraz przedstawicieli świata lotniczego.

 

Rozwiń aktualność

Kontakt /

SEKRETARZ KLUBU
Zygmunt Bąk
zygabak@wp.pl
503 795 472

Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa
przy Aeroklubie Podkarpackim
ul. Żwirki i Wigury 9
38 -400 KROSNO

UWAGA!!! Zarząd KKSL obraduje w Sali Historii i Tradycji (na lotnisku) w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17-tej. Posiedzenia Zarządu są otwarte dla wszystkich Członków Klubu i sympatyków lotnictwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA !!!

 

Nr konta bankowego:

89 8642 1083 2002 8331 2128 0001
Podkarpacki Bank Spółdzielczy