Strict Standards: Static function CreoleTypes::getType() should not be abstract in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/libs/orm-propel/creole/classes/creole/CreoleTypes.php on line 124 Strict Standards: Static function CreoleTypes::getNativeType() should not be abstract in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/libs/orm-propel/creole/classes/creole/CreoleTypes.php on line 133 Deprecated: Non-static method TrescszczPeer::getAllAktualnosci() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/kksl/public_html/kkslkrosno.pl/serwis/trescszcz/trescszcz_serwis.php on line 19 Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa - projekt
KROŚNIEŃSKI KLUB SENIORÓW
LOTNICTWA   im. gen. pilota Ludomiła Rayskiego

1 listopada w dobie pandemii COVID-19 /

 Zgodnie z wieloletnią tradycją pomimo panującego zagrożenia wywołanego przez COVID-19 jak co roku z okazji Wszystkich Świętych członkowie naszego klubu uczcili pamięć tych z nas którzy odeszli do " Niebieskiej Eskadry". W tym roku  niestety z uwagi na Covid-19 nie było zbyt wielu członków naszego klubu chętnych do roznoszenia zniczy i uczczenia pamięci zmarłych lotników. 

 

Rozwiń aktualność

II Nocny Bieg Lotnika 25.09.2020 /

 Organizatorami tegorocznego II Nocnego  Biegu Lotnika byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Klub Biegacza MOSiR Krosno, Lotnisko Krosno S.A. oraz Aeroklub Podkarpacki w Krośnie. O bezpieczeństwo uczestników nocnego biegu zadbali strażacy z OSP Krosno - Białobrzegi, OSP Krosno - Suchodół i OSP Pustyny oraz załoga karetki Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.Organizatorzy przygotowali dla wszystkich zawodników miły upominek w postaci pamiątkowego medalu.

Rozwiń aktualność

Międzynarodowi goście w KKSL /

 W piątek 11.09.2020 na płycie krośnieńskiego lotniska wylądowało kilkanaście motolotni.Na krośnieńskim niebie ten typ statku powietrznego rzadko można spotkać.

W chwili obecnej jedynym pasjonatem motolotni w Krośnie ,który zwykle wczesnym rankiem lata na "swojej warczącej machinie" jest Waldemar Bielaska. W tym roku razem ze swym przyjacielem Miro ze Słowacji wpadli na niesamowity pomysł, aby zorganizować międzynarodowe spotkanie motolotniarzy i przelecieć właśnie na motolotniach nad terytorium  czterech  państw .

Rozwiń aktualność

Jubileusz 75-cio lecia Aeroklubu Podkarpackiego -Szkoły Lotniczej /

W dniu 5 września 2020 roku członkowie Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa wzięli udział w podniosłej uroczystości jubileuszu 75-cio lecia powstania Aeroklubu Podkarpackiego-Szkoły Lotniczej.W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych,Zarządu Aeroklubu Polskiego, parlamentarzyści oraz przyjaciele z zaprzyjaźnionych Aeroklubów.

Rozwiń aktualność

Goście w Krośnieńskim Klubie Seniorów Lotnictwa /

„Obyś żył w ciekawych czasach"-każdy chyba słyszał to powiedzenie i cóż żyjemy w bardzo ciekawych czasach z nadzieją patrząc w przyszłość. Warto jednak czasem obejrzeć się do tyłu i spojrzeć również w przeszłość. Okazją do tego była w ostatnim czasie wizyta niezwykłych gości w siedzibie Krośnieńskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Do siedziby Klubu w towarzystwie płk. Jerzego Kucka przybyły panie Alicja Tomiczek-Koncewicz i Julia Dziwoki.

Rozwiń aktualność

Wzbogacamy zbiory KKSL /

Niejednokrotnie od gości odwiedzających nasz Klub słyszeliśmy słowa uznania za zgromadzenie licznych eksponatów i dokumentacji dotyczącej historii krośnieńskiego lotniska i lotnictwa polskiego. W ostatnim czasie dzięki aktywnie podejmowanym przez część członków Klubu działaniom udało się wzbogacić zbiory naszej Sali Tradycji o eksponaty unikatowe, które bardzo rzadko można spotkać w Klubach Seniorów Lotnictwa.

Rozwiń aktualność

Kontakt /

SEKRETARZ KLUBU
Zygmunt Bąk
zygabak@wp.pl
503 795 472

Krośnieński Klub Seniorów Lotnictwa
Stowarzyszenie Zwykłe 
ul. Żwirki i Wigury 8
38 -400 KROSNO

UWAGA!!! Zarząd KKSL obraduje w Sali Historii i Tradycji (na lotnisku) w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17-tej. Posiedzenia Zarządu są otwarte dla wszystkich Członków Klubu i sympatyków lotnictwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA !!!

 

Nr konta bankowego:

89 8642 1083 2002 8331 2128 0001
Bank Nowy S.A.